Fredrik Backman: Mijn vrienden
Titel: Mijn vrienden
Oorspronkelijke titel: Mina vänner, 2025
Vertaald uit het door: Edith Sybesma
Uitgever: Meulenhoff, 2026
ISBN13: 978-9089684363
Flaptekst / Beschrijving
De meeste mensen merken ze niet eens op: drie kleine figuurtjes die aan het einde van een lange pier zitten, in de hoek van een van de beroemdste schilderijen ter wereld. De meeste mensen denken dat het gewoon een afbeelding van de zee is. Maar de achttienjarige Louisa, zelf ook kunstenaar, weet wel beter en is vastbesloten het verhaal achter deze drie raadselachtige figuren te ontdekken.
Vijfentwintig jaar eerder, in een afgelegen kustplaats, ontvluchten vier tieners hun moeilijke thuissituaties door lange zomerdagen door te brengen op een verlaten pier, waar ze flauwe grappen vertellen, geheimen delen en kleine daden van rebellie plegen. Ze vinden in elkaar een reden om elke ochtend op te staan, een reden om te dromen, een reden om lief te hebben. Uit die zomer ontstaat een transcendent kunstwerk, een schilderij dat onverwacht in handen van Louisa komt. Ze begint aan een reis vol verrassingen, dwars door het land, om erachter te komen hoe het schilderij ontstaan is en wat ze ermee zal doen. Hoe dichter ze bij de geboorteplaats van het schilderij komt, hoe nerveuzer ze wordt over wat ze zal ontdekken.
Dit onvergetelijk grappige en diep ontroerende verhaal over vier jonge mensen wier vriendschap zo’n sterke band smeedt dat het vele jaren later het leven van een volstrekte vreemdeling verandert, bewijst dat een gelukkig einde niet altijd de vorm aanneemt die we verwachten.
Kwam in Amerika direct binnen op de New York Times-bestsellerlijst en verkocht meer dan 100.000 exemplaren in minder dan drie maanden
Backmans debuut Een man die Ove heet werd succesvol verfilmd met Tom Hanks in de hoofdrol
